Łeba stała się dziś miejscem ważnej debaty dotyczącej przyszłości energetycznej Pomorza. W Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego odbyło się spotkanie parlamentarzystów, przedstawicieli rządu, samorządowców i przedsiębiorców poświęcone m.in. morskiej energetyce wiatrowej, energetyce jądrowej oraz transformacji energetycznej regionu.
Podczas debaty głos zabrała również Agnieszka Derba - Burmistrz Miasta Łeby , podkreślając znaczenie wsparcia dla lokalnych społeczności oraz konieczność ochrony wyjątkowego krajobrazu naszego wybrzeża.
Pełen tekst - relacja z wydarzenia znajduje się na miejskiej stronie internetowej:
https://leba.eu/pl/leba-gospodarzem-waznej-debaty-o-przyszlosci-energetycznej-pomorza-2026-05/
2 odpowiedzi

